sobota, 23 maja 2015

Shabby chic (czyt.:szabi szik) oznacza dosłownie "wytarty szyk", który jest zupełnie daleki od pomieszczeń wystylizowanych na wysoki połysk. Głównym założeniem jest łączenie starych, wysłużonych antyków oraz elementów ze starych wiejskich gospodarstw wraz ze współczesnymi meblami.

Uzyskany klimat ma przyprawiać wrażenie ciepłego, domowego pomieszczenia, które tętni życiem, i które można nazwać pomieszczeniem z duszą. Sprawia wrażenie cukierkowego, bardziej kobiecego stylu, który rzeczywiście  w USA jest uwielbiany przez piękną płeć. :-)

KOLORYSTYKA
Przede wszystkim jasne kolory pastelowe. Rozbielone róże, żółcienie i zielenie. Dozwolone są wypłowiałe brązy i czernie. Bardzo pożądane są odcienie rozbielane i przyżółcane.

WZORY
Najczęstszym motywem, który lubi pojawiać się w stylu shabby chic są kwiaty, koronki i hafty.

DODATKI
Koszyczki wiklinowe, dzbanuszki w pastelowych, różowych kolorach, a także wszelkie wysłużone już gadżety lat poprzednich.

MEBLE

Najlepiej, by meble były oryginalnymi, wysłużonymi już przedmiotami. Nie mniej jednak o takie szalenie trudno, a ich cena nie koniecznie będzie przystępna dla każdego. Dlatego też dozwolone jest sztuczne postarzanie przedmiotów po przez przecierki, obdarcia, spękania, niedomalowania, czy nakładaniu wielu warstw farby.

Shabby Chic Bedroom Ideas and Decor Inspiration @ Kylie Trueman  This would be pretty in your house!
fot.:www.hometreeatlas.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz