wtorek, 14 lipca 2015

STYL INDUSTRIALNY/Industrial style

Styl powstały w wyniku adaptowania magazynów i pomieszczeń pofabrycznych charakteryzował się głównie wysokimi sufitami, nieograniczoną przestrzenią, minimalistycznymi dekoracjami i przede wszystkim wykorzystaniem nietypowych przedmiotów do dekoracji np. miedzianych, czy metalowych rur, instalacji elektrycznych, czy wentylacji.

Industrializm, narodził się w Nowym Yorku i dziś cieszy się sporym powodzeniem w dużych miastach, lub też mieszkaniach ludzi lubiących surowość, oryginalność i miejskie życie.

Love the rustic mix of the brick with the modern concrete and furniture. Awesome doors/windows 

KOLORY
Doskonale sprawdzają się kolory z pozoru ponure: szarości, popiele, brązy, czerń i biel, a także ceglaste czerwienie.
Ściany, czy meble w tych odcieniach mogą stanowić tło dla mocniejszych i odważniejszych kolorowych dodatków. Mile widziany jest żółty, pomarańczowy, czerwony - wykorzystywane w zakładach przemysłowych, ale równie ciekawym i praktykowanym kolorem jest turkus, czy butelkowa zieleń.

MATERIAŁY
Najbardziej charakterystycznym materiałem dla industrializmu jest metal oraz cegła. Metal w postaci miedzianych, czy nawet chromowanych rur, oraz mebli, które ktoś przypadkiem znalazł na strychu.
Cegła natomiast w połączeniu z betonem np. na podłodze daje niesamowite wrażenie i natychmiastowy efekt. Jeśli nie masz możliwości wykonania ściany z cegły, możesz posłużyć się płytkami w ich kształcie lub nawet tapetą/fototapetą.
Beton równie ciekawie może także wyglądać na ścianie - nie bój się więc eksperymentów.
Szkło, plastik, czy drewno również znajdą swoje miejsce w tym nowojorskim stylu. Użyj ich jako dodatki, złagodzą i przełamią ciężkie i surowe wnętrze.

MEBLE
Meble jak najbardziej z odzysku, ze strychu, czy też piwnicy. Sprawdzą się metalowe szafki na ubrania, fotele z drewnianymi nóżkami, taborety obrotowe, jak i stoły warsztatowe.
Nie omijaj, więc pchlich targów, aukcji internetowych, czy sklepów ze starociami.
Industrializm nie opiera się wyłącznie na starych meblach. Możesz połączyć je, a nawet musisz z nowymi, czy też wręcz nowoczesnymi meblami.

DODATKI
Im mniej tym lepiej! To hasło dotyczy dodatków, które nie są koniecznością w stylu industrialnym.
Warto podkreślić wszelkie instalacje, które wychodzą ze ścian. Co do dodatków, to warto skupić się na lampach oraz obrazach.
Lampy im bardziej surowe tym lepiej, doskonałe będą również same żarówki puszczone nisko na kablu. Jeśli masz jednak pomysł na nietypową, nowoczesną lampę - wykorzystaj go, aranżacja nabierze wówczas szykownego charakteru.
Obrazy - dużo obrazów, a najlepiej z grafiką lub zdjęciami dużych miast: Paryża, Montrealu, Nowego Yorku itd...


Kind of love the idea of the spiral staircase in the corner leading down to a garage. How cool would it be to have a spiral staircase in a garage?:

Loft in Paris kitchen and dining room in black and white.  Love the spiral staircase in the middle.:

Loft com paredes de tijolo a vista:

Windows.:

Des verrières dans un loft:

Stunning, simple, monochromatic and inviting Loft bedroom, xo Elle:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz