środa, 20 maja 2015

"Bohema" z francuskiego, to "cyganeria". Jak się okazuje boho wywodzi się z cyganeryjnego stylu bycia. Najpopularniejszą w XIX wieku tego typu grupą była cyganeria paryska i berlińska. Ich sposób na życie całkowicie różnił się od ówczesnego podejścia do codzienności. Przedstawiciele wspomnianego nurtu żyli swawolnie, przekornie, manifestując swoją indywidualność i niepokorność nie tylko w sposobie życia, ale i w ubiorze i pomieszczeniach pofabrycznych, które były ich domami.

Jak szczegółowo zatem prezentuje się styl BOHO we wnętrzach? Zacznijmy.


KOLORYSTYKA:

Kolory boho, to przede wszystkim mocne, wyraźne odcienie. Bordowy, zielony, czy fioletowy mile widziane są na ścianach wnętrz. W tym wypadku nie musimy również ograniczać się do pewnej ilości użytych kolorów w pomieszczeniu. Możemy łączyć je ze sobą na różne sposoby. Złoto i czerń, to kolory, które sprawdzą się w akcentach.

WZORY

Orientalne, etniczne, ludowe
 wzornictwo połączone ze sobą są kwintesencją stylu boho. Soczyste, różnokolorowe zestawienie wzorów geometrycznych, kwiatowych i mozaik, daje niewytłumaczalne piękno, oddające ducha tego stylu. Ponadto subtelna grafika z piórkami lub indiańskimi motywami będzie doskonale pasować do eklektycznego wnętrza boho chic.

DODATKI

Boho styl kocha każdą ilość poduch, puf, a także wszelkiego typu orientalne dodatki: lampiony, latarenki, świece, wazony, talerze na ścianach. Mile widziane są również chodniki ręcznie tkane - także na ścianach (kilim) i haftowane pledy, które porozrzucane są niechlujnie na kanapie, fotelu, czy stoliku.

FAKTURY

I w tym wypadku dominuje znany nam już misz - masz, który z wielką rozkoszą przyjmuje łączenie futerkowych motywów z etnicznymi wzorami i fakturami.

MEBLE


Znaczenie słowa "stare" nabiera tu nowego znaczenia. Im starsze, tym lepszy efekt. Meblom z pchlego targu mówimy TAK. Kiedy jednak nie masz możliwości odrestaurowania starego mebla, możesz sam  "postarzyć" nowy, zabielając lub wycierając wierzchnią warstwę drewna, tak by podkreślało charakter aranżacji.

boho room ideas | The Free Spirit: Bohemian Living Room Ideas | Home Tree Atlas

źródło: www.hometreeatlas.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz