czwartek, 11 czerwca 2015

STYL POP ART/Pop art style

Sztuka pop- artu charakteryzuje się wykorzystaniem przedmiotów pospolitych, ogólnie dostępnych i podkreślaniem ich walorów poprzez zastosowanie m.in. intensywnego koloru, stanowiącego kontrast do otoczenia.

Pop art to nie tylko znany wszystkim kolor, ale przede wszystkim ŻART I ZABAWA. Dzięki temu mamy możliwość łączenia elementów z pozoru nie pasujących do siebie, kiczowatych, przerysowanych i o nietypowych formach.

Pop art, to styl lubiący łączenie mebli z różnych kolekcji i stylów. Dzięki temu może być niebanalny i niedrogi.

KOLORY
Fluorescencja jest tu jak najbardziej mile widziana. Żółty, fioletowy, zielony, niebieski, różowy w jaskrawych, intensywnych odcieniach, mogą być ze sobą zestawiane w każdej kombinacji. Biały i czarny również znajdą swoje miejsce np. w komiksie.

WZORY
Aerodynamiczne i frywolne. Mile widziane plakaty w kontrastowych, żywych kolorach, oraz komiksy.

MATERIAŁY
Najczęściej używanym i wyróżniającym materiałem w pop art jest plastik, guma, akryl plexiglas, stall oraz aluminium.

TKANINY
Bawełna w każdej możliwej odsłonie kolorystycznej.

MEBLE
Meble plastikowe, czy pomalowane na połysk stanowią sporą część designu. Ponadto preferowane są futrzane siedziska, wiekowe fotele, kanapy, czy meblościanki, które po przemalowaniu na intensywny kolor doskonale wkomponowują się w otoczenie. Im kształt mebla jest dziwniejszy, tym lepiej. Geometryczne kształty i meble na nóżkach są mile widziane.

DODATKI
Kolorowe plakaty, plastikowe, czy dmuchane ramki na zdjęcia, kolorowe dywaniki, komiksy, pojawiające się jako motyw na materiale.

A Tour of AphroChic's Stylish Show Home at Helm’s Bakery | Apartment TherapyA Tour of AphroChic's Stylish Show Home at Helms Bakery | Apartment TherapyThanks desiretoinspire.net for this amazing post about our July issue! Styling by Emma O'Meara. Photography by Nikole Ramsay. This issue is available from newsagents, Zinio, http://www.zinio.com, Google Play, https://play.google.com/store/magazines/details/Inside_Out?id=CAowu8qZAQ, Apple’s Newsstand, https://itunes.apple.com/au/app/inside-out/id604734331?mt=8ign-mpt=uo%3D4 and NookGorana's Black & White

źródło:
www.apartmenttherapy.com
www.desiretoinspire.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz