środa, 30 grudnia 2015

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi się trzymać sztywno określonych zasad, to styl eklektyczny jest dla Ciebie! :-)
Eklektyzm, to połączenie różnorodnych stylów. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które często lubią zmieniać aranżację, jednak nie koniecznie chcą pozbywać się wszystkiego z pomieszczenia. Wystarczy coś dodać, coś odjąć i jest tak jak ma być. :-) Czyli kolorowo i w Twoim guście estetycznym.

Wbrew pozorom eklektyzm jest dość popularny. Rzadko bowiem spotykamy pomieszczenia urządzone wyłącznie w stylu barokowym, czy też prowansalskim. Do takich pomieszczeń bardzo często dodatkami są nowoczesne meble, oświetlenie lub sprzęty chociażby AGD.

MATERIAŁY
Jakie materiały najczęściej widzimy w eklektycznych mieszkaniach? Bardzo różne. Może być to drewno, a może być  to również tworzywo sztuczne. Mile widziane są również cegły i szkło. 

KOLORY
Kolory od jasnych po ciemne, od pastelowych po mocne intensywne. Wszystko zależy od Twoich upodobań i gustu. 

WZORY
Wzory również mogą być mieszaniną rożnych stylów. Na ścianie może zawisnąć obraz z pięknymi kwiatami, natomiast na poduchach sofy może pojawić się nowoczesny geometryczny wzór. 

TKANINY
Tiul na firankach i skóra na podłodze nie powinna dziwić w stylu eklektycznym. Połączenie zamszowych, barokowych foteli z nowoczesnym designem na dywanie również jest jak najbardziej akceptowalne. 

MEBLE 
Stara komoda, nowoczesnych stolik z połyskiem i industrialna miedziana lampa na suficie. Tak, to kolejna propozycja na udane połączenie w eklektyzmie. 


Ograniczeniem jest jedynie Twoja wyobraźnia. Celem eklektyzmu jest możliwość stworzenia pomieszczenia, w którym to Ty będziesz czuł się komfortowo i w 100% sobą. Bez zasad, bez szablonów. :-)

Everything but remove the glass from the painting:

 :

IM GONNA START BUYING SCRATCH ITS!!!!! I need this ouch, like I need oxygen, no probably more than I need oxygen!!!!!Gold Petal Pusher done dreamily by Anthropologie.:

In a Lisbon apartment, Oitoemponto armchairs surround an acid-etched table. Behind, a René Roche painting hangs above a pair of Hans J. Wegner Ox chairs. The table lamps are by Hervé Van der Straeten.:

1970s cocktail table by Willy Rizzo:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz