poniedziałek, 4 kwietnia 2016

ŚWIATŁO, PRZESTRZEŃ I DREWNO/Loght, space and wood

Widząc drewniany domek zaraz przychodzą nam skojarzenia z górami, wypoczynkiem i beztroską. ;)
To prawda, większość pensjonatów mieszczących się w górach stworzona jest z naturalnych tworzyw dostępnych w regionie, najczęściej jest to drewno. Tymczasem coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu w tym właśnie stylu, w tymże swawolnym klimacie z dala od gór. Jest to świetne przedsięwzięcie, gdyż człowiek powinien dbać nie tylko o swój komfort fizyczny, ale i psychiczny, który ten wyjątkowy dom za pewne mu da. :-)

Dzisiejszy dom czaruje nie tylko otwartą przestrzenią wewnątrz oraz drewnem, ale i światłem, widokami jakie dają duże i wszędobylskie okna, okiennice. 

Under Pohutukawa / Herbst Architects:
Set on the beach front of Piha, this idyllic and secluded beach escape ‘Pohutukawa Beach House’ is the perfect city getaway. Nestled amongst a site that was once 90% covered in mature Pohutukawa trees, the house was designed in a way that minimised their destruction, in turn, maximising the use of the wood that was taken down during the construction process. Designed by Herbst Architects, the result is a modern and intimate structure that re-connects its inhabitants with nature.:

źródło:
www.archdaily.com
designfolio.co.nz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz